מה ההבדל בין מלווה משקיעים למתווך?

השקעה בנדל"ן היא דרך מצוינת להבטיח את עתידכם הכלכלי. עם זאת, תהליך רכישת נכס להשקעה עלול להיות מורכב ומאתגר, במיוחד עבור משקיעים מתחילים. משקיעים מתחילים עומדים מול כמה אתגרים בתהליך רכישת נכס עתידי, אם זה בגלל חוסר הניסיון והידע בנושא, קושי במציאת נכסים מתאימים, קשיים במימון ועוד. אך על דאגה, ישנם שני בעלי מקצוע מרכזיים המסייעים בתהליך ההשקעה בנדל"ן: מלווה משקיעים ומתווך נדל"ן.
תוכן עניינים

אירנה מולדוב – מנהלת תוכן אתר ג'ט ניוז

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מה עושה מלווה משקיעים?

מלווה משקיעים הוא יועץ פיננסי המתמחה בתחום הנדל"ן. תפקידו ללוות משקיעים לאורך כל תהליך ההשקעה, החל מהגדרת מטרות ועד לניהול הנכס לאחר הרכישה. התהליך מתחיל בבחינת צרכיו, מטרותיו ויכולותיו הכלכליות של המשקיע. בשלב הבא המלווה יחד עם המשקיע, יגבש אסטרטגיית השקעה מותאמת אישית, תוך התחשבות בהעדפותיו של המשקיע.

לאחר מכן, מלווה המשקיעים יבצע מחקר שוק מקיף לאיתור נכסים בעלי פוטנציאל רווחי גבוה. הוא יבחן את היתרונות והחסרונות של כל נכס, תוך התחשבות במיקום, גודל, מצב הנכס, תנאי השוק ועוד. בהמשך, מלווה המשקיעים יבצע בדיקות מקיפות של הנכס. כמו כן, המלווה יבצע הערכה של שווי ופוטנציאל הרווחיות של הנכס, וינַתח את ההיבטים המשפטיים והפיננסיים של העסקה.

לאורך תהליך הרכישה, מלווה המשקיעים מספק תמיכה וסיוע למשקיע; כמו כן הוא עוזר לו בניהול המשא ומתן, ויכול לתת יעוץ בנוגע למימון, מיסוי וניהול הנכס. כמו כן, מדריך את הלקוח לאורך כל התהליך. בדרך כלל, מלווה המשקיעים מציע שירותי ניהול נכסים, שירותים אלו כוללים – מציאת שוכרים מתאימים וגביית דמי שכירות, תחזוקה שוטפת של הנכס ופיקוח על עבודות שיפוץ, ניהול תזרים המזומנים וטיפול בבעיות ותקלות.

לכן, בחירת מלווה משקיעים היא החלטה חשובה. על כן מומלץ  לבחור מלווה בעל ניסיון מוכח בתחום הנדל"ן, בעל ידע מקצועי אשר מכיר את שוק הנדל"ן.

יתרונות עבודה עם מלווה משקיעים

שוק הנדל"ן ידוע כמורכב ומאתגר, במיוחד עבור משקיעים מתחילים. תהליך רכישת נכס להשקעה טומן בחובו אינספור החלטות גורליות, החל מניתוח שוק מדויק, דרך איתור נכסים בעלי פוטנציאל גבוה ועד ניהול שוטף ויעיל. שיתוף פעולה עם מלווה משקיעים טומן בחובו יתרונות רבים, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.

להלן כמה מן היתרונות של עבודה יחד עם מלווה משקיעים:

 • ליווי אישי ומקצועי: מלווה משקיעים מספק ליווי אישי ומקצועי לאורך כל תהליך ההשקעה.
 • התמחות באזורים ספציפיים: מלווי משקיעים הרבה פעמים מתמחים באזורים ספציפיים  ולכן יכולים  למצוא עבורכם את הנכסים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר באזור בו אתם מעוניינים להשקיע.
 • ניתוח עסקאות: מלווה משקיעים יסייע לכם לנתח את סוגי העסקאות השונים ולבחון את כדאיותן הכלכלית.

לסיכום, עבודה עם מלווה משקיעים מקצועי ומנוסה מהווה יתרון משמעותי עבור אנשים המשקיעים בנדל"ן, בעזרת ליווי זה, הם יצליחו להשיג את מטרותיהם הכלכליות תוך צמצום סיכונים וחיסכון בזמן.

חסרונות עבודה עם מלווה משקיעים:

לצד היתרונות הרבים, חשוב לציין גם את החסרונות הכרוכים בעבודה עם מלווה משקיעים. שכן ישנם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון, בפרט כאשר מדובר בהחלטות הקשורות להשקעת סכומי כסף גדולים כמו השקעה בנדל"ן: 

 • עלויות: עלות השירות של מלווה משקיעים עלולה להיות גבוהה יחסית לעומת שימוש בשירות מתווך כאשר בוחנים את זה בטווח הארוך, שכן מדובר על שירות מתמשך ולא חד פעמי כמו תיווך, התשלומים יכולים להיות קבועים או כחלק מאחוזי הרווח.
 • זמינות: מלווה משקיעים איכותי עשוי להיות בעל ביקוש גבוה, ולכן ייתכן שתצטרכו לחכות זמן רב עד שתקבלו שירות.
 • תלות במלווה: תצטרכו לסמוך על שיקול הדעת והמומחיות של מלווה המשקיעים.

לסיכום, חשוב לבחון את היתרונות והחסרונות של עבודה עם מלווה משקיעים באופן מעמיק, תוך התחשבות בצרכים האישיים, הידע והניסיון שלכם, וכמובןבתקציב העומד לרשותכם.

מה עושה מתווך נדל"ן?

מתווך נדל"ן משמש כמתווך בין קונים ומוכרים של נכסים. תפקידו המרכזי הוא לאתר נכסים מתאימים עבור לקוחותיו, לנהל משא ומתן ולסייע בביצוע העסקה. תהליך התיווך מתבצע כך, מתווך הנדל"ן נפגש עם לקוחותיו כדי להבין את הצרכים והדרישות שלהם. לאחר מכן המתווךהוא מבצע  חיפוש מקיף של נכסים העומדים למכירה או להשכרה בהתאם לקריטריונים של לקוחותיו. לבסוף, הוא יציג ללקוחות את הנכסים המתאימים ביותר שהצליח למצוא וכמו כן, יעזור להם לבצע השוואה ביניהם.

מתווך הנדל"ן מנהל את המשא ומתן על מחיר הנכס בשם לקוחותיו מול המוכר או השוכר, ופועל להשגת המחיר הטוב ביותר עבור לקוחותיו תוך הגנה  על האינטרסים שלהם. בנוסף, המתווך ידע לייעץ ללקוחותיו בנוגע להיבטים משפטיים ופיננסיים של העסקה במידת הצורך. כמו כן , הוא מסייע בהכנת כל המסמכים הנדרשים, ומלווה את לקוחותיו לאורך כל התהליך כדי לעזור להם להימנע מטעויות. כמו כן, הוא יכול לקשר ביניהם לבין אנשי מקצוע אחרים, כגון עורכי דין ויועצי משכנתאות במידת הצורך.

יתרונות עבודה עם מתווך:

תהליך רכישת נכס נדל"ן הוא מורכב ורב-שלבי, ולכן גם מלווה באתגרים רבים.בין שלל האתגרים הללו, צומחת דמותו של מתווך הנדל"ן – איש מקצוע מנוסה, אשר מכיר את שוק הנדל"ן לעומקו ותפקידו לסייע ללקוחותיו לצלוח את התהליך בצורה חלקה ויעילה.

 • ניסיון וידע מקצועי: מתווך הינו בעל ניסיון רב בשוק הנדל"ן, הוא יודע להעריך נכסים, לזהות הזדמנויות ולנהל משא ומתן יעיל.
 • גישה למגוון נכסים: מתווך עובד עם מגוון מוכרים ולכן יש לו גישה למגוון רחב של נכסים שלא תמיד מוצעים לציבור.
 • חיסכון בזמן ובמאמץ: מתווך חוסך ללקוחותיו זמן ומאמץ רב בכך שהוא יבצע עבורם את עבודת החיפוש, הבדיקה והמשא ומתן.

לסיכום, עבודה עם מתווך נדל"ן מקצועי ומנוסה הינה יתרון משמעותי הן עבור מוכרים והן עבור קונים, ותסייע לכם להשיג את מטרותיכם תוך צמצום סיכונים וחיסכון בזמן ומאמץ.

חסרונות עבודה עם מתווך:

לצד היתרונות הרבים, חשוב לציין גם את החסרונות הכרוכים בעבודה עם מתווך נדל"ן, בפרט כאשר מדובר בהחלטה בעלת משקל רב כמו רכישת נכס נדל"ן להשקעה .

 • עמלה: מתווכים גובים עמלה עבור שירותיהם, אשר ברוב הפעמים מגיעה לכמה אחוזים ממחיר הנכס.
 • ניגוד אינטרסים: מתווכים מייצגים הן את הקונה והן את המוכר, ולכן קיים בעבודתם ניגוד אינטרסים.
 • חוסר שליטה: כאשר תהליך הרכישה מנוהל ברובו על ידי  המתווך ישנו חוסר שליטה שליטה מסוים. שכן המתווך הוא זה שמנהל את המשא ומתן, קובע את מועדי הביקורים בנכס ואת אופן הפרסום.

לסיכום, חשוב לבחון את היתרונות והחסרונות של עבודה עם מתווך נדל"ן באופן מעמיק, תוך התחשבות בצרכים האישיים, הידע והניסיון שלכם וכמובן בתקציב העומד לרשותכם.

מלווה משקיעיםמתווך
התמקדותסיוע למשקיעים.מציאת נכסים וקונים.
אינטרסמציאת נכסים מניבים.מכירת נכסים.
עמלהמשולם על ידי המשקיע.משולם על ידי שני הצדדים.
שירותיםבניית אסטרטגיה, איתור נכסים, ניתוח פיננסי, גיוס מימון, ליווי.איתור נכסים, תיאום סיורים, משא ומתן, הכנת מסמכים.
ידעשוק נדל"ן, ניתוח פיננסי, גיוס מימון, ניהול סיכונים.שוק נדל"ן, חוקי מקרקעין.

סיכום

בעולם הנדל"ן, קיימים שני גורמים מקצועיים עיקריים המסייעים בביצוע השקעה – מלווה משקיעים ומתווך. הבחירה בין השניים תלויה במטרות ההשקעה של המשקיע, ברמת הניסיון ובצורך שלו בליווי ותמיכה מקצועיים. 

מלווה משקיעים מתמקד בליווי משקיעים לאורך תהליך רכישת נכסים להשקעה. שכן תפקידו של המלווה הוא לסייע למשקיעים לבחור את הנכסים בעלי הפוטנציאל הרווחי הגבוה ביותר, תוך ניתוח מעמיק של נתוני השוק, תכנון אסטרטגיה פיננסית והתאמת ההשקעה למטרותיו של המשקיע. חשוב לציין, שמלווה המשקיעים שם דגש על הצלחת המשקיע תוך הבטחת רווחיות גבוהה והגנה על ההשקעה שלו. 

לעומת זאת, מתווך משמש כגורם המקשר בין מוכרים ומשקיעים המעוניינים לרכוש נכס. תפקידו של המתווך הוא לאתר נכסים מתאימים, תוך התמקדות במגוון רחב של האפשרויות העומדות בשוק, בהתאמה לדרישותי של  הלקוח. חשוב לתיין, שהמתווך מעוניין להביא לידי עסקה מוצלחת שתשרת את האינטרסים של שני הצדדים. 

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות מינט

ג'ט ניוז הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הכתבות האחרונות שעלו לאתר
דילוג לתוכן