כבר הכרתם את הבינה המלאכותית ChatGPT שעונה על שאלות?

בואו ללמוד על תוכנת המחשב שמסעירה את העולם!
תוכן עניינים

אירנה מולדוב – מנהלת תוכן אתר ג'ט ניוז

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מה זה ChatGPT?

הוא הוא סוג של תוכנת מחשב המתמחה בניהול שיחות טקסטואליות עם בני אדם, שנועדו להיות טבעיות ככל האפשר. מטרת השיחה יכולה להיות שיווק, ייעוץ, שירות או הדרכה. ChatGPT מבוסס פותח על ידי חברת OpenAI בנובמבר 2022 והוא מודל שפה גדול שמשתפר על ידי שיטות של למידה מונחית ולמידת חיזוק. למרות הזמן הקצר מאז שהושק, זכה ה- ChatGPלתשומת לב רבה, בעיקר בקשר לתגובותיה המפורטות והרהוטות כגון: טיפים בתכנות, עזרה בחיפוש עבודה, רעיונות לתסריטים ועוד.

כיצד ChatGPT עובד?

משתמש יכול להזין ב-ChatGPT פקודה קצרה ומאוד ספציפית לדוגמה "כתוב הודעה לעיתונות מהחוג לפיזיקה באוניברסיטה". בעת זו, יתחיל מודל שפה שפותח על ידי חברת OpenAI לייצר עבור המשתמש טקסט שמתאים להוראה. בצד הויזאולי, כלומר המשתמשים, אנו נראה את התשובה הכי רצוי שנרצה לקבל.

כמו כן, ChatGPT יכול לייצר תמונות ריאליסטיות מתוך תיאורים טקסטואליים של המשתמש, כמו "רובוט אדום אוכל פלאפל ליד הר מושלג". החברה שפיתחה את ChatGPT התמקדה במודלים שמפותחים על ידי חברות טכנולוגיה נוספות כדי לבסס עליהם מוצרים מסחריים אחרים בעתיד הקרוב.

מה המגבלות של ChatGPT?

עד כה זוהה ב- ChatGPTמגבלה אחת עיקרית והיא עדכניות הידע. מודלים מהסוג עליו זה מתבסס מאומנים על מאגרי מידע גדולים, שמתוחזקים בתהליך ארוך, יקר ומסובך. בימים אלו עדיין אין דרך טובה לעדכן את הידע של המודל באופן שוטף. משמע עלול להיווצר פעם של חודשים אם לא יותר בעדכניות המידע שמחזיק המודל, דבר שעלול לספק לנו תשובות לא עדכניות.

כמו כן, מגבלה נוספת היא הנכונות העובדתית של הטקסט, כלומר מודלי שפה מתבססים על טקסט שהוא סביר ונשמע הגיוני. ואולם, בהרבה מקרים המודלים מייצרים גם דברים לא נכונים כמו טעות עובדתית, קטע קוד שלא עובד או ציטוט של אדם שלא קיים. כעת מייחסים לזה את העובדה שהפרויקט נמצא בראשיתו, אך כאמור יש עוד דרך ארוכה.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות מינט

ג'ט ניוז הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הכתבות האחרונות שעלו לאתר
טכנולוגיה ועסקים

עבודה בהייטק – 10 המקצועות המבוקשים ביותר לשנת 2022

אז אם אתם רוצים להתחיל את לימודי ההייטק או שוקלים לעשות הסבה מקצועית אל התחום, בשביל לפתח את הקריירה הרווחית שלכם, בשביל שאתם תהיו מעודכנים בכל המגמות אשר חלות בענף מבחינת המקצועות שהם הכי מבוקשים ותנאים והטבות.

לכתבה המלאה >>
דילוג לתוכן